Przepis na zupę pomidorową

Co powinien zawierać dobry przepis na pomidorową?

Zupa pomidorowa kojarzy się wszystkim przede wszystkim z pomidorami, tak więc ważnym elementem każdej zupy powinny być: kolor, aromat oraz smak - cechy dobre, smacznego i zdrowego polskiego pomidora :) Wymienione czynniki zależą oczywiście od użytych składników, jak również sposobu przyrządzania naszej ulubionej potrawy. Warto więc zwrócić uwagę czy konkretny przepis na zupę pomidorową wykorzystuje naturalne składniki. Mam na myśli to, aby poszczególne elementy wymienione w przepisie były jak najmniej przetworzone (czyli zdrowsze) i jak najbardziej naturalne. Dzięki temu uzyskamy zdrową i smaczną pomidorówkę.

Wiele bardzo ciekawych przepisów oraz ciekawostek można znaleźć w serwisie "Świat zup" - zupa pomidorowa. To naprawdę wartościowe i cenne źródło informacji o naszej ulubionej zupie!

Dobry przepis nie powinien 'być gotowany' na kostkach rosołowych - owszem z braku czasu można czasem ugotować na tym wynalazku zupę, aby było po prostu szybciej, ale nigdy nie zastąpią one wywaru ugotowane na skrzydełkach lub innym mięsiwie!

Pamietajmy, że każda zupa pomidorowa będzie smakować dużo lepiej, jeśli zrobimy ją z pomidorów, a nie, jak w większości przepisów można spotkać - z koncentratu. Świerze pomidory dodadzą zupie niepowtarzalnego smaku i aromatu, który przyjemnie będzie łechtał nasze kubki smakowe podczas jedzenia.

Dobrymi dodatkami do naszej pomidorówki są lekki biały ryż, a także świeża bazylia.
Osobiście uważam, że pomidorowa jest smaczniejsza z ryżem niż makaronem, a dodatkową jego przewagą nad makaronem jest to, iż po prostu mniej tuczy:) Jeśli zaś chodzi o bazylię, to śmiem wątpić, aby istniała inna przyprawa, która potrafi w tak subtelny i zarazem zdecydowany sposób podkreślić aromat i smak zupy pomidorowej. To po prostu połączenie idealne i polecane!

Ciekawy artykuł pt. "przepis na zupę pomidorową" znalazłem na stroie świata zup. Polecam się z nim zapoznać, gdyż przedstawia bardzo cenne rady i wskazówki na temat wyboru odpowiedniego przepisu dla nas, jak również przedstawia listę bardzo interesujących przepisów!

Lista ciekawych przepisów na zupę pomidorową

Poniżej przedstawiam kilka interesujących przepisów, które mogą być pomocne, jeśli nie wiesz jak ugotować najprostszą wersję pomidorówki lub poszukujesz czegoś niespotykanego i ciekawego.